![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5842304
*
nr 584 2304
Spegel
höjd: 59
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2009
kl 18:42:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/5 16:49:34
1
100 kr
25/5 11:10:21
2
250 kr
25/5 14:06:29
3
300 kr
25/5 15:35:57
1
350 kr
25/5 15:55:00
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 584 2304
Spegel
höjd: 59
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/5 16:49:34 | 1 | 100 kr |
25/5 11:10:21 | 2 | 250 kr |
25/5 14:06:29 | 3 | 300 kr |
25/5 15:35:57 | 1 | 350 kr |
25/5 15:55:00 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53